:: NASIONA - Marchew

  AMSTERDAMSKA NOE
sadzenie:Odmiana wczesna, dobrze znana odmiana
opis:charakteryzująca się dobrym, delikatnym smakiem i bardzo małym rdzeniem. Polecana do uprawy polowej oraz pod osłonami na wczesny i średnio wczesny zbiór. Posiada dość długi, walcowaty korzeń o tępej nasadzie, odporny na pękanie. Osiąga dojrzałość po około 90 dniach.
  FLAMANKA
sadzenie: Odmiana późna (dojrzałość po 140-150 dniach), bardzo plenna i bardzo dobrze się przechowująca
opis:Przeznaczona głównie do przetwórstwa, jak również na bezpośrednie zaopatrzenie rynku. Marchew Flamanda posiada długi (18-22 cm), ładnie wybarwiony korzeń, lekko stożkowaty o zaostrzonej nasadzie. Dzięki odporności na choroby z grupy Alternaria i Xanthomonas zachowuje do końca wegetacji zieloną nać umożliwiającą zbiór kombajnowy.
  KARLENA NOE
sadzenie: Odmiana późna, bardzo dobrze plonującą o dużym udziale plonu handlowego w plonie ogólnym
opis:Korzenie w typie Berlikum o gładkiej skórce, dobrze się przechowują, a silna, ciemna nać umożliwia zbiór kombajnowy.
  FANTA NOE
sadzenie:Odmiana średniowczesna w typie marchwi Nantejskiej, bardzo plenna o dużym udziale plonu handlowego
opis:Tworzy długi korzeń spichrzowy, lekko stożkowaty do walcowatego o zaostrzonej nasadzie i małej skłonności do pękania oraz rozwidlania się. Z wczesnych siewów nadaje się na zbiór pęczkowy, natomiast z późniejszych wysiewów czerwcowych można ją z powodzeniem przechowywać. Nadaje się również do uprawy poplonowej, po wczesnych przedplonach.
  BERŁO NOE
sadzenie:Odmiana średniopóźna bardzo plenna o bardzo dużym udziale plonu handlowego
opis:Korzenie o pomarańczowo–czerwonym przekroju, bardzo długie, walcowate o nasadzie tępej do lekko zaostrzonej i gładkiej skórce. Przeznaczona głównie na jesienny zbór i przechowywanie oraz do bezpośredniego spożycia.
  KRETA (NOE 401)
sadzenie:Odmiana średniopóźna w typie Berlikum
opis:Posiada korzenie walcowate o zaokrąglonej nasadzie i bardzo ładnym przekroju. Mały rdzeń i wysoka zawartość ß – karotenu i suchej masy czyni tę odmianę przydatną zarówno dla przemysłu jaki i na świeży rynek.
  FINEZJA
sadzenie:Odmiana późna, bardzo plenna o bardzo dobrej strukturze plonu przetwórczego
opis:Tworzy korzenie o wyrównanym pomarańczowo-czerwonym przekroju, kształtu lekko stożkowatego do walcowatego o zaostrzonej nasadzie. Głowa równa, rzadko posiadająca zazielenienie zewnętrzne i wewnętrzne. Odmianę tą można uprawiać z przeznaczeniem na bezpośrednie spożycie, dla przemysłu i na soki.
  FATIMA
sadzenie:Odmiana późna w typie Flakkee, o gładkiej skórce i bardzo smacznym miąższu
opis:Przy prawidłowej uprawie osiąga plon rzędu 100 t/ha. Bujna, półwzniesiona nać, tolerancyjna na patogeny z grupy Alternaria i Xanthomonas umożliwia łatwy zbór mechaniczny. Marchew ta przeznaczona jest głównie dla przemysłu.